Συνολικά 10 λιποθυμίες έχουν καταγραφεί στο Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού από την ημέρα έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς λόγω της χρήσης μάσκας και των υψηλών θερμοκρασιών κατήγγειλε η Μαρίνα Παναγίδου, η οποία είναι μητέρα παιδιών που φοιτούν στο συγκεκριμένο σχολείο.
Μιλώντας στην πρωινή έκδοση του ΑΣΤΡΑ κατηγγειλε ότι χθες υπήρξαν τρεις λιποθυμίες και η μία αφορούσε το ίδιο το παιδί της, το οποίο λιποθύμησε για δεύτερη φορά. Η κ. Παναγίδου κατήγγειλε τη διεύθυνση του σχολείου, ισχυριζόμενη πως ο διευθυντής χθες ήθελε το τηλέφωνο του γιατρού του παιδιού της, καθώς όπως της είπε το παιδί λιποθύμησε λόγω στρες και όχι λόγο μάσκας.