Αρχική ΑΡΗΣ Στο τελευταίο λεπτό ο ΑΡΗΣ έσωσε τον βαθμό και στέρησε από την...

Στο τελευταίο λεπτό ο ΑΡΗΣ έσωσε τον βαθμό και στέρησε από την Καρμιώτισσα μια ιστορική νίκη

Μια ανάσα από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Α΄κατηγορίας στην παρθενική της εμφάνιση στην κατηγορία των μεγάλων, βρέθηκε απόψε η ομάδα της Καρμιώτισσας η οποία βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 0-1 απέναντι στον ΑΡΗ μέχρι και το τελευταίο λεπτό όταν ο Μαραγκουδάκης ισοφάρισε για τους πράσινους. Το γκολ της Καρμιώτισσας πέτυχε στο 39′ ο Βαττής.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΡΗΣ: Γκοτ, Ευσταθίου (85΄ Αντωνίου), Χριστοφόρου, Παντίδος, Νάνο (75΄ Φράγκος), Ροζέριο, Μαραγκουδάκης, Άλβαρες, Κύπρου, Παναγή, Ικάντε (65΄ Μπουκαρί)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Καϊρίνος, Βοσκανιάν, Ταραλίδης, Βαττής, Πάντος (65΄ Παπαδόπουλος), Γουίλερ, Χριστοφή, Αντάμοβιτς (86΄ Αρότσα), Σταύρου (70΄ Μανογιάν), Πόγιανετς, Κονέ…