Αρχική ΑΕΛ Θέλει πολύ δουλειά η ΑΕΛ που έχασε με 5-3 από την Νεα...

Θέλει πολύ δουλειά η ΑΕΛ που έχασε με 5-3 από την Νεα Σαλαμίνα, χατ τρικ ο Ουέλιγκτον

Πολύ δουλειά έδειξε να χρειάζεται η ΑΕΛ η οποία στο τρίτο ουσιαστικά φιλικό προετοιμασίας της ηττήθηκε απόψε στο στάδιο Αμμόχωστος από την Νεα Σαλαμίνα με 5-3.

Η Νέα Σαλαμίνα προηγήθηκε στο πρώτο 10λεπτο με 2-0 χάρη σε γκολ των Άντονιτς, Μάατσι, ενώ η ΑΕΛ μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Γουέλινγκτον.  Αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν ξανά αέρα δύο τερμάτων με σουτ του Πεδρίτο ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με τον Γουέλινγκτον και πάλι από το σημείο της άσπρης βούλας σημείωσαν το 3-2.

Ακολούθως ο Μακρίεφ με πέναλτι πέτυχε το 4-3 για να έρθει στην συνέχεια με κεφαλιά ο Γουέλινγκτον να πετύχει το τρίτο προσωπικό του γκολ. Δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Γκράτσι με γυριστό σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 5-3.

Καλή παρουσία για την ΑΕΛ είχαν οι Μεσκά και Ουέλλιγκτον ο οποίος πέτυχε και τα τρία γκολ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Bεσελόβσκι, Τσαμπούρης, Άντονιτς, Γκράτσι, Τσίνα, Σκοπελίτης, Τζούρτζουριτς, Αμπελάιρας, Πεδρίτο, Μαάτσι, Μακρίεφ.

ΑΕΛ: Ρόμο (Γεωργίου), Λα Φράνς (Σαβανέ), Σιέλης(Μπογιόμ), Σοάρες, Γουέλινγκτον (Ηλία), Σόουζα (Νικολάου), Αιρόσα (Κυριάκου), Φιρμίνιο, Φορτούνα, Μέσκα, Μπουένο (Αγκουινάλδο)…