Αρχική ΑΠΟΛΛΩΝ Και πάλι τυχερός ο ΑΠΟΕΛ, ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ εξήλθε ισόπαλος 1-1 χάνοντας σωρεία...

Και πάλι τυχερός ο ΑΠΟΕΛ, ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ εξήλθε ισόπαλος 1-1 χάνοντας σωρεία ευκαιρειών

Και σήμερα ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ήταν κατά πολύ ανώτερος του ΑΠΟΕΛ ωστόσο δεν κατάφερε να φύγει νικητής απο το ΓΣΠ μιας και ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 1-1 με τον Σωτηρίου στο 28′ το γκολ που πέτυχε ο Γκιέ στο  21′.

Η Λεμεσιανή ομάδα είχε τον έλεγχο και την υπεροχή σε όλο το εννενηντάλεπτο χάνοντας σωρεία ευκαιριών χωρίς όμως να καταφέρνει να πάρει την νίκη αν και το ισόπαλο αποτέλεσμα κρίνεται θετικό ενόψει του επαναληπτικού.

Στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μερκής με απευθείας κόκκινη κάρτα για εκτός φάσης χτύπημα στον Στογιάνοβιτς, στο μοναδικό αξιοσημείωτο από το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα κι΄έτσι θα χάσει τα δυο επόμενα παιγνίδια της ομάδας του.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μιλάνοφ, Αλεξάνδρου, Καρλάο, Μερκής, Μοράις, Αντωνιάδης (60′ Βινίσιους), Αρτυματάς (74′ Στίλιτς), Εφραίμ, Γιαννιώτας, Σωτηρίου (80′ Πιατκόφσκι)

Απόλλωνας: Βάλε, Λόπες, Ελίζιο, Φρέιρε, Μοντέιρο, Μακρίδης, Ντα Σίλβα (79′ Σακέτι), Πέδρο, Παπουλής (68′ Βασιλείου), Γκιέ (86′ Στογιάνοβιτς), Μάγκλιτσα