Αρχική ΑΠΟΛΛΩΝ Ο Απόλλωνας νίκησε με 4-3 την αγγλική Τσέστερφινλντ σε φιλικό παιχνίδι που...

Ο Απόλλωνας νίκησε με 4-3 την αγγλική Τσέστερφινλντ σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Ουγγαρία

Τα γκολ για την ομάδα του Πέδρο Εμάνουελ πέτυχαν οι Μάγκλιτσα (2) και Μπαρμπαρός ενώ το 3ο γκολ των «κυανόλευκων» σημειώθηκε με αυτογκόλ.

Δεν αγωνίστηκαν οι Παπουλής και Μακρίδης οι οποίοι ακολούθησαν ειδικό προγράμμα. Αγγελή και Λούκα δεν αγωνίστηκαν για προληπτικούς λόγους .

Η Λεμεσιανή ομάδα ξεκίνησε με τους:Βάλε, Πίεχ,Πέδρο, Μάγκλιτσα, Ντα Σιλβα,Χάμπος, Λόπεζ, Βινίσιους, Καρώ, Πίττας και Ντούντου.

H ενημέρωση από το γραφείο τύπου του Απόλλωνα:

Τέλος του αγώνα

4-3 μειώνουν οι Άγγλοι

Στο 80′ πέρασε ως αλλαγή ο Συλβέστρου

4-2 για τον Απόλλωνα μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό Γκίε και Μπαρπαρός με τον τελευταίο να τελειώνει με όμορφο τροπο την φάση!

68′ καλή ευκαιρία με τον Ψύχα.

63′ εκπληκτική ενέργεια από τον Μπεντόγια ο οποίος άδειασε 4 ποδοσφαιριστές των Άγγλων όμως νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Κήπερ των Βρετανών

59′ Εξαιρετική ενέργεια και μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάριο Στυλιανού

55′ χωρίς καμία αξιόλογη φάση

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας αγωνίζεται με τους : Κισσα, Λεωνίδα, Στυλιανού, Γκίε,Σακέτί, Μπεντόγια, Ψύχα, Ρεινολντς, Αντρέου, Αλεχάντρο και Βασιλείου

3-2 αποτέλεσμα ημιχρόνου

39′ Φοβερό σουτ στην κίνηση από τον Πέδρο δύσκολα απέκρουσε ο κίπερ των Άγγλων

37′ Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Πιέχ

30′ Νέα καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Πιέχ

27′ 3-2 για τον Απόλλωνα μετά από αυτογκόλ των Άγγλων

24′ 2-2 μετά από νέο φοβερό γκολ του Μάγκλιτσα

19′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με το σουτ από εξαιρετική θέση του Πέδρο να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο κίπερ των Άγγλων

13′ 1-2 για τους Άγγλους

12′ Καλό σουτ του Ντα Σίλβα μόλις άουτ

11′ Κλασική ευκαιρία με Πιέχ το σουτ του οποίου απέκρουσε δύσκολα Κήπερ των Άγγλων.

8′ 1-1 ισοφαρίζουν οι Άγγλοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

5′ 1-0 Για τον Απόλλωνα με εκπληκτικό τέρμα του Μάγκλιτσα μετά από ωραία ενέργεια του Πιέχ

3′ Σουτ των Άγγλων καλή απόκρουση από τον Βάλε

1′ Έναρξη αγώνα με τον Απόλλωνα να απειλεί την εστία των Άγγλων μετά από ωραίο σουτ του Ντα Σίλβα…