Αρχική ΑΠΟΛΛΩΝ Προηγήθηκε ωστόσο στο Β’ μέρος παραδόθηκε, ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ έχασε με 1-2 από...

Προηγήθηκε ωστόσο στο Β’ μέρος παραδόθηκε, ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ έχασε με 1-2 από την Ομόνοια

Το γήγορο γκολ που πέτυχε στο 13ο λεπτό με τον Φρέιρε δεν στάθηκε ικανό για να δώσει την νίκη στον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ο οποίος ιδιαίτερα στο Β’ μέρος έδειξε να είχε παραδοθεί στην Ομόνοια η οποία με δυο τέρματα του Σκέμπρι στο 77′ και 88′ έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη. Στις καθυστερήσεις ο Φρέιρε είχε σουτ στο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Λόπες, Ελίζιο, Φρέιρε, Αγγελή, Μακρίδης (89’Τουράμ), Στογιάνοβιτς (63’Κυριάκου), Ντα Σίλβα, Πέδρο, Βασιλείου (46’Παπουλής), Γκιέ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή, Καρλίτος, Χαφέζ (69’Μπεμπέ), Ρομαρίκ, Ρούνιε, Οικονομίδης (46’Σκέμπρι), Μαργκάσα, Φλορέσκου, Ασίς, Κιρμ (85’Μπαντιμπάγκα), Σιέρινταν.