![troodos_05_01_2019](https://lemesosblog.com/wp-content/uploads/2023/01/troodos_05_01_2019-640x360.jpg)
Μιλώντας στο Τρίτο, ο διευθυντής της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας Κλεάνθης Νικολαΐδης, ανέφερε ότι μεθαύριο Πέμπτη, η χιονόπτωση θα επεκταθεί και στα υψηλότερα ορεινά, με τη θερμοκρασία να μειώνεται περαιτέρω, στα κανονικά για την εποχή επίπεδα.
Ανάλογες καιρικές συνθήκες, αναμένεται να επικρατήσουν και την Παρασκευή.
Ο κύριος Νικολαΐδης είπε ακόμη, ότι το χθεσινό, ήταν το πιο κρύο βράδυ του φετινού χειμώνα, με το θερμόμετρο στο εσωτερικό να κατεβαίνει κάτω από τους δύο βαθμούς Κελσίου.