![9edfafed3d3686339882e5a00b44f55c](https://lemesosblog.com/wp-content/uploads/2023/02/9edfafed3d3686339882e5a00b44f55c-640x320.jpg)
Ενδιαφέρον για την προεδρία του ΔΗΣΥ εκδηλώνει και η Πρόεδρος της Βουλής, Αννίτα Δημητρίου. Αύριο υπενθυμίζεται ότι κλείνει το θέμα των υποψηφιοτήτων.
Η κ.Δημητρίου είναι έτοιμη να υποβάλει υποψηφιότητα, προτάσσοντας την ενότητα του κόμματος, όπως αποκάλυψε στο Μεσημέρι και Κάτι ο Χρύσανθος Τσουρούλλης.
Η Αννίτα Δημητρίου μαζί με τους συνεργάτες της είναι στην αναζήτηση των 100 υπογραφών. Η κ.Δημητρίου γίνεται δέκτης ισχυρών πιέσεων ως η μόνη που μπορεί να εξασφαλίσει την ενότητα του κόμματος.