Αρχική ΑΠΟΛΛΩΝ Omicron; iota; sigma; upsilon; nu; theta; #941; sigma; epsilon; iota; sigmaf; tau;...

Omicron; iota; sigma; upsilon; nu; theta; #941; sigma; epsilon; iota; sigmaf; tau; omega; delta; upsilon; omicron; omicron; mu; #940; delta; omega; nu;:

Ο Απόλλωνας, πραγματοποιώντας μία επαγγελματική εμφάνιση, νίκησε την ομάδα του Ερμή με σκορ 1-0 και σε συνδυασμό με το 3-1 του πρώτου αγώνα, πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Κύπρου.

Το γκολ που έκρινε την τελική έκβαση του αγώνα, το πέτυχε ο Άλεξ Ντα Σίλβα με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης. Στα θετικά καταγράφεται η επάνοδος του ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα, του Γουίλερ, ο οποίος πήρε κάποια λεπτά συμμετοχής.

Οι συνθέσεις τω δυο ομάδων:ΕΡΜΗΣ (Ν.Παναγιώτου): Στυλιανού, Ουλίσε, Γιαγκουδάκης, Κειτά, Λατόρε (71΄ Κούρου), Ντε Πίνα, Σίργκι, Ροσάδο (76΄ Δημητρίου), Βασιλόγιαννης, Ντίξον, Μαγέλε (55΄ Γουίκς)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Π.Εμάνουελ): Βάλε, Ελίζιο (71΄ Μέζγκα), Φρέιρε, Ντα Σίλβα (82΄ Γουίλερ), Ζοάο Πέδρο, Σλάβτσεφ, Στογιάνοβιτς, Κυριάκου, Αγγελή, Βασιλείου, Μαγκλίτσα (81΄ Τουράμ)…