![spring_allergy](https://lemesosblog.com/wp-content/uploads/2023/05/spring_allergy-640x360.jpg)
Δεν έχουμε ξεμπερδέψει τελείως όπως όλα δείχνουν με τις εποχικές ασθένειες, με τα κρούσματα γρίπης, ωστόσο, να έχουν μηδενιστεί τις τελευταίες ημέρες.
Μιλώντας στην εκπομπή «ALPHA Καλημέρα» η Αντιπρόεδρος Εταιρείας Οικογενειακών και Προσωπικών Ιατρών, κ. Μαίρη Αβρααμίδου, ανέφερε ότι σε πτωτική πορεία βρίσκονται και οι εποχικές λοιμώξεις, ενώ παραμένουν ενεργά αρκετά κρούσματα κορωνοϊού. «Κορωνοϊό καθημερινά έχουμε 2-3 περιστατικά. Είναι σταθερά τα νούμερα της τελευταίους μήνες», προσέθεσε.