Αρχική ΑΠΟΛΛΩΝ Πέταξε το Α΄μέρος, τον απογείωσε στην επανάληψη ο Μαγκλίτσα, χατ τρικ ο...

Πέταξε το Α΄μέρος, τον απογείωσε στην επανάληψη ο Μαγκλίτσα, χατ τρικ ο Κροάτης και 3-1

Ο κακός στο Α΄μέρος ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ πέτυχε μια εύκολη νίκη στην επανάληψη αφου με τα τρία τέρματα του Μαγκλίτσα κέρδισε την Πάφο με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Κοράτης στο 54’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άλεξ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κροάτης φορ σκόραρε και δεύτερη φορά, αυτή την φορά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Παπουλή και έτσι μέσα σ’ ένα πεντάλεπτο ο Απόλλωνας έθεσε τις βάσεις για την νίκη.

Ο Μέζγκα ήταν ο δημιουργός του τρίτου γκολ της Λεμεσιανής ομάδας όταν με παράλληλη πάσα βρήκε τον Κροάτη σέντερ φορ να επωφελείται της αδράνειας και από κοντά να γράφει το 3-0. Κι΄αφου ο Μαγκίτσα έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 88′ ο Μαάτσι στην εκπνοή μείωσε σε 3-1.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Πέδρο, Φρέιρε, Αγγελή (78’Γουίλερ), Ελίζιο, Μακρίδης, Σλάβτσεφ (72’Τουράμ), Ντα Σίλβα, Παπουλής, Βασιλείου (66’Μέζγκα), Μάγκλιτσα.

ΠΑΦΟΣ: Κοδίνα, Γκόμες, Αλαμπί, Ματούκου, Ιωάννου, Γκριγκέτς, Κχμαλάτζε, Δημοσθένους (56’Αγιβί), Ντε Μέλο (63’Οκόγιε), Μάατσι, Άλμπα (68’Νταμάχου)….