![astynomia-kyprou](https://lemesosblog.com/wp-content/uploads/2024/01/astynomia-kyprou-640x320.png)
Η Αστυνομία προχώρησε χθες στη σύλληψη ενός προσώπου, στο πλαίσιο διερεύνησης υπόθεσης φωτιάς, φωτιάς σε φυτείες, καθώς επίσης και για αμελείς και απερίσκεπτες πράξεις.
Πρόκειται για άντρα ηλικίας 34 ετών, ο οποίος συνελήφθη χθες βάσει δικαστικού εντάλματος και τέθηκε υπό κράτηση.
Η υπόθεση αφορά την πρόκληση φωτιάς στις 4/6/2024, σε περιοχή του χωριού Αψιού της επαρχίας Λεμεσού, η οποία κατέκαυσε τρία περίπου εκτάρια άγριας βλάστησης, δέντρα και θάμνους.
Το ΤΑΕ Λεμεσού συνεχίζει τις εξετάσεις.